Фахівцями Toshiba Corporation розроблена спеціалізована ОС для багатоядерних процесорів, яка може застосовуватися для обчислювальних систем, що вбудовуються, в тому числі в автомобільних бортових комп'ютерах і портативних електронних пристроях. В результаті тестування нової платформи на власних багатоядерних процесорах, розробники помітили зниження споживання енергії майже на 25% порівняно з роботою під управлінням звичайної ОС. Обидва рази процесор декодував і відображав відео з роздільною здатністю від 1920х1080 до 3840х2160 пікселів, що вимагало великої кількості обчислень.

З недавнього часу мультимедійні завдання, серед яких кодування та декодування відео, розпізнавання картинок та інші дії такого типу, стають повсякденними для більшості портативних пристроїв. Для виконання таких завдань потрібне використання суперпродуктивних процесорів, у складі яких від кількох до кількох десятків ядер. Але збільшення кількості ядер у процесорі відповідає збільшенню кількості енерговитрат, які у випадку з мобільними пристроями призводять до швидкого вичерпання запасу батареї.

Нова енергоощадна операційна система є прикладом реалізації функції керівництва енергоспоживанням процесора, що ґрунтується на історії обчислювального навантаження. Дана методика, на думку експертів, недостатньо гнучка для забезпечення постійного та моментального керування споживанням енергії, але її можливості достатні для того, щоб згладити пікові кидки енергоспоживання, що споживають значний запас енергії.

Ефективне споживання енергії багатоядерними процесорами, які працюють під керуванням нової ОС, досягається шляхом використання додаткової програмної нитки, що керує ланцюгами енергозабезпечення процесора. Справжнє навантаження процесор цей процес визначає з допомогою унікальних методів, потім ця інформація використовується для прогнозу майбутнього рівня енергоспоживання, обмеженого розрахованим значенням. Завдяки такому методу управління вдалося у кілька разів скоротити витрати енергії процесором без помітних провалів у роботі.

Поки компанія Toshiba планує встановлювати свою нову операційну систему у пристрої, що вбудовуються, такі як автомобільні інфосистеми, блоки розпізнавання та обробки картинок, системи відеозв'язку і т.д. Після налагодження та вдосконалення, ця система, швидше за все, почне застосовуватись і в споживчій портативній електроніці.