Групі дослідників вдалося сконструювати елемент батареї на основі повітряно-сольового компонента (звичайної харчової солі NaCl).

Принцип роботи нової батареї простий: усередині нього вміщено твердий натрієвий електрод, оточений сольовим електролітом. Щоб розпочалася хімічна реакція, необхідно надати доступ кисню до електроліту.

Розробники нового виду акумуляторних батарей відзначають, що новинка має свої переваги та недоліки. Головний плюс повітряно-сольового акумулятора – ціна. Вона набагато нижча від ціни літій-іонних акумуляторів. Конфігурація, що настроюється, дозволяє задавати необхідну форму і параметри цього типу батарей для різних сфер застосування. Крім того, повітряно-сольові акумулятори безпечні для навколишнього середовища, на відміну від літій-іонних аналогів.

Недоліком є ємність, яка вдвічі менша, ніж у літій-іонної акумуляторної батареї (1600 Вгод/кг проти 3460 Вгод/кг). Також повітряно-сольова батарея витримує лише 8 циклів заряду та розряду, тоді як літій-іонні – 500.

Творці відзначають, що неймовірно низька ціна та екологічна безпека здатні зробити цей тип акумуляторів оптимальним рішенням для не дуже енергоємних пристроїв